Kim jest showrunner?

Najczęściej nazywa się tak osobę, która jest szefem serialu telewizyjnego. Odpowiada przede wszystkim za historię w serialu. A dodatkowo – za zarządzanie całym projektem. Jest to więc rola, która łączy obowiązki scenarzysty i producenta.

Jednymi z popularniejszych showrunnerów są Vince Gilligan („Breaking Bad”), Shonda Rhimes („Grey’s Anatomy”), Lauren S. Hissrich („The Witcher”).

W podcastach showrunnerem jest osoba, która odpowiada za treść, formułę i zarządzanie projektem. To osoba, która ma największy wpływ na ostateczne brzmienie podcastu.

Choć obecność showrunnerów w świecie marketingu może wydawać się dziwne, to powoli będzie stawać się normą. Marki tworzą coraz więcej programów różnego rodzaju (podcasty, YouTube, itp.), za czym idzie potrzeba angażowania osób, które potrafią nimi zarządzać.

Kontakt

kontakt (at) cleverhearted.com

+48 790 300 458 (Michał)

Obserwuj nasze działania

The Podcast Academy

Wśród nas jest jedyny w Polsce członek organizacji The Podcast Academy, która przyznaje nagrody Ambies (podcastowe Oscary).

Newsletter o marketingu opowieści

Nasza Polityka Prywatności jest dostępna tutaj. Używamy MailChimpa do wysyłania newslettera. Klikając "Zapisz się" zgadzasz się na przekazanie danych do MailChimpa. Polityka prywatności MailChimpa.