9 polskich podcastów o marketingu, które są pełne branżowej wiedzy

Na polskim rynku jest wiele świetnych produkcji audio. Tworząc listę wybrałam podcasty skupione na marketingu (poza małymi ustępstwami). Każda z tych produkcji tworzona jest przez praktyków i prawdziwych pasjonatów. Wyróżniają się dobrą jakością i wysoką wartością merytoryczną.

Jeśli szukasz sposobu na poszerzanie swojej wiedzy o marketingu, a zmęczony/a jesteś już ekranami to dobrze trafiłeś/aś. Przy wyborze kierowałam się również tym, że te podcasty ukazują się regularnie i na ten moment (sierpień 2022) pojawiają się nowe odcinki.

Konkretnie o marketingu


Autora tego podcastu – Artura Jabłońskiego – chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak sam pisze możecie spodziewać się samych konkretów i “mięsa”. I nie są to obietnice bez pokrycia. Podcast, który w lipcu tego roku doczekał się setnego odcinka jest wypełniony praktycznymi informacjami. Pozwala nam poukładać i przyswoić wiedzę przydatną w codziennej pracy.

Wyższy Poziom Marketingu


Prowadzący Karolina i Mariusz Łodyga mocno skupiają się na strategicznej stronie marketingu. Opowiadają o tym jak stworzyć skuteczną strategię, jak zbudować ekosystem marketingowy i jak wdrażać skuteczne procesy.

Business Marketer – marketing B2B od teorii do praktyki


To podcast Łukasza Kosuniaka w pełni poświęcony tematowi marketingu w modelu B2B. Pierwszy sezon w całości został oparty o treści z książki “ABC marketingu B2B”. Jeśli chcesz posłuchać kogoś kto wie o czym mówi i mówi o tym dobrze to koniecznie posłuchaj tego podcastu.

Mamy na to slajd


Nagrodzona w konkursie “Power of content marketing” produkcja własna agencji GoldenSubmarine. W każdym odcinku prowadzący Marta Ulman i Kuba Kwaczyński biorą na tapet nowy temat i w luźnej rozmowie rozkładają go na czynniki pierwsze.
I na wszystko mają slajd!

Marketingowe Tipy


Posłuchaj ekspertów z różnych obszarów marketingu, którzy w kilkuminutowych odcinkach dzielą się z Tobą swoją wiedzą.

NowyMarketing podcast


Produkcja w całości opierająca się o inspirujące rozmowy z ekspertami świata marketingu i reklamy. Jeśli lubisz historie sukcesu i chcesz dowiedzieć się jak odnaleźć swoją drogę w branży, to koniecznie posłuchaj tego podcastu.
Dodatkowy wyróżnik to niezwykły głos prowadzącego!

Marketing Opowieści


Nasz własny firmowy podcast narracyjny o dobrze opowiedzianych historiach… w marketingu. Przy wsparciu praktyków, którzy z sukcesem przeprowadzili storytellingowe kampanie marketingowe, CSR-owe, czy employer brandingowe udowadniamy, że każda marka może opowiadać ciekawe historie. Podcast prowadzi Michał Kasprzyk.

Nowoczesna Sprzedaż i Marketing


Kolejna produkcja gdzie nazwisko prowadzącego jest gwarancją jakości. Szymon Negacz wieloletni praktyk opowiada o najważniejszych aspektach marketingu i sprzedaży w B2B. Pierwsze 149 odcinków, które ukazywały się przez ostatnie 4 lata to opowieści na temat najważniejszych aspektów tych działów.
Obecnie podcast ma formę wyzwania dla firm, która ma pomóc w transformacji ich marketingu i sprzedaży.

Marketing z ludzką twarzą


Większość odcinków nagrywana jest w formie rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Zagadnienia poruszane przez prowadzącego Andrzeja Wierzchonia są ciekawe i nieoczywiste. Nie jest to kolejny podcast pełen ogólników, a przemyślana produkcja, w której znajdziemy tematy nie poruszane nigdzie indziej.

Marketing Przegadany


Podcast publikowany na łamach Nowego Marketingu. Wśród innych wymienionych tu produkcji wyróżnia go to, że prowadzący omawiają najnowsze wydarzenia ze świata biznesu, technologii i nie tylko. Kamil i Wojtek analizują kampanie reklamowe, świat influencerów i działania wizerunkowe.

A ty masz jakieś produkcje do polecenia?
Daj nam znać na kontakt@cleverhearted.com

Pin It on Pinterest

Share This