Czego dowiesz się z podcastu Marketing Opowieści? – Trailer

S01E00

Michał Kasprzyk

Michał Kasprzyk

Prowadzący

Rafał Chojnowski

Rafał Chojnowski

Showrunner

Simona Zelek

Simona Zelek

Identyfikacja Wizualna

PRODUKCJA

Opis odcinka

Ludzkość opowiadała historie od zawsze. Jednak nigdy wcześniej nie były one opowiadane na taką skalę, jak teraz – w XXI wieku. Storytelling stał się również bardzo modnym narzędziem w marketingu. Co chwilę słyszymy o kampaniach wielkich marek, które przyniosły ogromny sukces. I choć oczywistym jest fakt, że opowiadanie historii w marketingu nie jest łatwe, narzędzie storytellingu nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych.

W podcaście “Marketing opowieści” wspólnie z naszymi gośćmi – praktykami, którzy z sukcesem przeprowadzili kampanie storytellingowe – odkrywamy tajniki opowiadania dobrych historii. Opowiadamy o tym, skąd czerpać inspirację, od czego zacząć, czy jakie wybrać medium. Nasi rozmówcy dzielą się także swoimi doświadczeniami z przeprowadzonych kampanii – ich genezie, bohaterach, wyzwaniach, oraz efektach.

Udowadniamy, że każda marka może tworzyć niesamowite kampanie storytellingowe.

Dołącz do nas i wspólnie nauczmy się opowiadać dobre historie!

Transkrypcja

(Ro)zwiń transkrypcję

Dawno, dawno temu. Za siedmioma górami, za siedmioma lasami…

Ok, może nie aż tak dawno i nie aż tak daleko.

Jako dzieci siadaliśmy przy kominku słuchając opowieści naszych babć. Historie te były przekazywane z pokolenia na pokolenie i dzięki temu potrafiły przetrwać wiele, wiele lat.

Mamy XXI wiek – epokę globalnej cyfryzacji i platform streamingowych. Nigdy wcześniej nie opowiadaliśmy historii tak często, do tak wielu odbiorców i na tak dużo tematów. Dotyczy to również marketingu, w którym storytelling stał się bardzo modnym narzędziem. Kto z nas nie śmiał się przy reklamach pewnego rogalika, obserwował zmagania mistrzów kuchni, czy nie uronił łzy przy reklamie z dziadkiem uczącym się angielskiego?

Co chwilę słyszymy o niesamowitych kampaniach wielkich marek, które przynoszą olbrzymi sukces. Ale storytelling nie jest zarezerwowany tylko dla największych. Każda firma może wykorzystać to narzędzie.

Oczywiście opowiadanie historii w marketingu nie jest prostą sprawą. Kampanie storytellingowe nie są tworzone w pięć minut. Wymagają dogłębnego przemyślenia.
W dodatku brakowało sensownego i rzetelnego źródła wiedzy. Aż do teraz.

Jesteśmy Cleverhearted Showrunners i kochamy opowiadać dobre historie. W podcaście “Marketing Opowieści” rozmawiamy z praktykami, którzy z sukcesem użyli storytellingu w swoich kampaniach. Opowiadamy o genezie powstania tych historii, ich bohaterach, wyzwaniach z którymi się mierzyli, oraz efektach, jakie kampania przyniosła.

Dołącz do nas i razem odkryjmy inspiracje do tworzenia własnych kampanii storytellingowych. Dowiedzmy się od czego zacząć i jakie medium wykorzystać. Udowodnijmy, że marketing opowieści nie jest zarezerwowany tylko dla wybranych.

Pora zacząć opowiadać ciekawsze historie. To jak – dołączysz do nas?

 

Rozważasz podcast dla Twojej firmy?

Zamów bezpłatną konsultację

  • Zadaj dowolne pytania o podcasty firmowe
  • Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości czy podcast w ogóle spełni Twoje cele
  • 20-minutowa rozmowa z doświadczonym producentem podcastów

Pin It on Pinterest

Share This