Podcasty, które pomogą Ci lepiej żyć i dbać o siebie

Jeśli wiesz już jak ważne jest dbanie o siebie, zapewne szukasz źródeł inspiracji do tego, żeby robić to jeszcze lepiej. Ja sama często łapię się na tym, że dbam o wszystkich wokół, często zapominając o sobie. Czasem zwyczajnie potrzebujemy usłyszeć od kogoś, że pora zwolnić i zastanowić się czy to, w jaki sposób żyjemy, nam służy. Chciałam Ci przedstawić moich podcastowych ulubieńców, którzy pomogą Ci złapać dystans i lepiej dbać o swoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Karolina Sobańska Podcast

Produkcja prowadzona przez twórczynię internetową Karolinę Sobańską. Zawiera rozmowy z ekspertami o świadomym i odpowiedzialnym życiu. Na chwilę obecną podcast doczekał się już ponad 230 odcinków, które publikowane są w każdy poniedziałek od 2018 roku. Podoba mi się szczególnie to, że autorka oprócz treści rozwojowych nie boi się rozmawiać na trudne tematy (jak pornografia czy molestowanie). Czuję, że każdy znajdzie coś dla siebie.  

Sznurowadła myśli – Kama Wojtkiewicz

Jak sama autorka pisze “Sznurowadła myśli to rozmowy o świadomym życiu, psychologii i kulturze. Refleksje, które uwrażliwiają na odczuwanie i zachęcają do pochylenia się nad tym, co ważne.”

Slow Talks – Joanna Toboła Pieńczak

Podcast początkowo składał się z solowych odcinków o samoświadomości i rozwoju, a obecnie również pojawiają się odcinki z ciekawymi gośćmi. Joanna jest ex-pracownikiem branży IT, a obecnie razem z mężem realizuje się jako Digital Nomadka. Chyba rozgryzła jak to się robi, bo pięknie balansuje pracę nad wieloma projektami, podróże i pasje. Autorka prowadzi również rozwojowy newsletter, który polecam.

Live Better Podcast – Julia Ziółkowska

Dużo czułości wobec siebie i innych. Zrównoważona moda, ciałopozytywność i zdrowie psychiczne. Wszystkich tych tematów możecie się spodziewać po odpaleniu tego podcastu.

W zgodzie ze sobą – Paulina Maciboch

Tu przeplatają się odcinki solo i rozmowy z gośćmi. Paulina Maciboch oparła całą swoją obecność w sieci o pojęcie “życia w zgodzie ze sobą”. Jeśli to hasło też do Ciebie przemawia, zdecydowanie warto dać tej produkcji szansę. Autorka również prowadzi newsletter z poradami, jak żyć bardziej w zgodzie ze sobą.

Let’s talk about wellbeing – Capgemini Polska

Aby wesprzeć pracowników dużych organizacji, Capgemini Polska stworzyło podcast, w którym odkrywają, jak osiągnąć dobrostan w miejscu pracy oraz w życiu prywatnym. Goście – eksperci z dziedzin zdrowia fizycznego i psychicznego – dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami, a także inspirują do zrobienia pierwszego kroku w stronę lepszego, zdrowszego i pełniejszego życia.

Slow podcast – Slow Living Poland

Co zrobić żeby żyło się lepiej? Jak dbać o siebie jesienią? Jaki wpływ ma aromaterapia na emocje? Co powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem psychoterapii? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej produkcji.

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

To projekt uniwersytetu SWPS. Jego założeniem jest udostępnienie rzetelnej wiedzy psychologicznej, do której można sięgać niezależnie od miejsca i czasu, w jakim się znajdujemy. Czy to nie świetna inicjatywa? Sięganie po profesjonalną pomoc psychologiczną jest często drogie, trudno dostępne lub zwyczajnie wywołuje w nas poczucie wstydu. Słuchając “Strefy psyche” mamy pewność, że przekazywane nam są informację od ekspertów w swoich dziedzinach.

Równowaga – Vogue Polska

Podcast prowadzony przez aktorkę Marietę Żukowską. Rozmowy z ekspertami o well-beingu, równowadze i jakości życia w trudnych czasach.

The Tim Ferriss Show

Autor bestsellerowej książki “4-godzinny tydzień pracy”. Uwielbiam słuchać o tym jak ludzie sukcesu dochodzili do miejsca, w którym są obecnie. Inspirujące historie mnie motywują i dają kopa do działania. Jeśli też tak masz, to polecam posłuchać rozmów z niesamowitymi gośćmi.

Not Another Wellness Podcast – Natalie Dellinger

Nazwa dość przewrotna w tym zestawieniu, jednak idealnie obrazuje, czym ten podcast jest. Obala mit, że żeby dbać o siebie potrzebujemy codziennie przez 2 godziny medytować (mimo, że o medytacji jest dużo), kupować kryształy i okadzać pomieszczenia szałwią. To podcast dla każdego, kto zwyczajnie chce zadbać o siebie.

Oprah’s Super Soul

> Oprah Winfrey nikomu nie trzeba przedstawiać. Ikona amerykańskich mediów stworzyła przestrzeń do rozmów na najróżniejsze tematy w towarzystwie innych znanych postaci ze świata medycyny, sportu, biznesu i wielu innych.

All in the Mind – BBC Radio 4

Jeśli interesują Cię tematy psychologii, zdrowia i neuronauki, to podcast dla Ciebie. Autorka porusza wiele trudnych tematów, które wielu z nas doświadcza.

Happier – Gretchen Rubin

Każdy z nas chce być szczęśliwszy. Może Gretchen Rubin ma na to przepis? Nie przekonasz się, póki nie sprawdzisz 😉 Mam nadzieję, że znalazłeś produkcję, która odpowiada twoim potrzebom. Podcast to świetne medium, które może towarzyszyć nam w trakcie innych czynności. Czujesz stres w drodze do pracy? Może posłuchanie kojącego głosu w słuchawkach pomoże Ci opanować emocje i zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami?A ty masz jakieś produkcje do polecenia? Daj nam znać na kontakt@cleverhearted.com

Rozważasz podcast dla Twojej firmy?

Zamów bezpłatną konsultację

  • Zadaj dowolne pytania o podcasty firmowe
  • Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości czy podcast w ogóle spełni Twoje cele
  • 20-minutowa rozmowa z doświadczonym producentem podcastów

Pin It on Pinterest

Share This