Subiektywna lista wartościowych podcastów dla dzieci

Produkcje audio dla dzieci niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Jeśli jeszcze nie zainteresowaliście się tą formą spędzania czasu to pora to nadrobić! A i marki mają co na tym polu robić.

Skoro my włączamy swoje ulubione podcasty dla edukacji i rozrywki, czemu nie zapewniamy tego samego naszym maluchom? Przecież to wspaniały sposób na zajęcie uwagi i relaks. Dziecko odpoczywa od ekranów jednocześnie rozwijając wyobraźnię. Można puszczać je w aucie, czy w zastępstwie bajki na dobranoc, kiedy jesteśmy zbyt zmęczeni by czytać je sami.

Bajkowanie

Autorskie bajki edukacyjne opowiedziane pięknym, spokojnym głosem Agnieszki Kantorowskiej.
Autorka poprzez swoją twórczość próbuje uczyć dzieciaki jak ważna jest pewność siebie, życzliwość, czy to jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Bajkowy podcast


Jedna z najpopularniejszych produkcji dla dzieci w Polsce. Wojtek Strózik zaczął produkcję swojego podcastu w 2019 roku.
Przez naturalny i swobodny styl mamy wrażenie jakby rzeczywiście czytał nam na dobranoc. Szczególnym wyróżnikiem jest zagadka, która pojawia się na końcu każdego odcinka.

Ciekawostnik


Dwóch prowadzących odpowiada na pytania i w zabawny sposób edukuje dzieciaki na przeróżne tematy. Ciekawa forma i poczucie humoru tworzą niepowtarzalny klimat podcastu.

Bliżej lasu


Najpopularniejszy podcast przyrodniczy w Polsce. I nie bez powodu! Świetnie zrealizowane i przemyślane odcinki w przystępny sposób serwują wiedzę milusińskim. Efekty dźwiękowe dodają niesamowitego klimatu, który wciąga w opowieść o cudach natury.

Podcast odpowiada na pytania takie jak: „czy dzięcioła boli głowa?” „Czy drzewa potrafią mówić?” I wiele innych. Każdy odcinek zawiera również prosty eksperyment do wykonania samodzielnie w domu lub lesie.

(Psst… Mają też 3 odcinkową (póki co) serię dla rodziców.)

Gang Fajniaków odkrywa

Świetny podcast marki Biedronka. Stworzony na fali popularności maskotek “Fajniaków” opowiada o otaczającej nas przyrodzie. Twórcą jest Marcin Kostrzyński, a narratorem Krystyna Czubówna! Ciekawostka dla rodziców wychowywanych na programach przyrodniczych, które leciały w telewizji polskiej.

Jest też wersja ze Swojakami tutaj.

Greeking out!


Dla starszych dzieciaków proponujemy produkcję National Geographic.
Jeśli chcecie połączyć zabawę z nauką języka angielskiego, jest to świetna propozycja.
Historie bogów i bogiń, potworów i herosów opowiedziane w ekscytujący sposób!
Produkcja dla całej rodziny.

Podcast dla dzieci tworzony przez markę?

Wyprodukowanie podcastu dla dzieci może być wspaniałą hobbystyczną przygodą.
Jest też jednak świetną okazją aby dać swojej marce głos. Dobrze zrobiona produkcja audio, która przede wszystkim będzie niosła ze sobą wartość może stać się solidnym narzędziem marketingowym. Pokazują to przykłady Biedronki i National Geographic, które poprzez budowanie zaufania, edukację i zabawę umacniają wizerunek prorodzinny.

Rozważasz podcast dla Twojej firmy?

Zamów bezpłatną konsultację

  • Zadaj dowolne pytania o podcasty firmowe
  • Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości czy podcast w ogóle spełni Twoje cele
  • 20-minutowa rozmowa z doświadczonym producentem podcastów

Pin It on Pinterest

Share This