Jak dotrzeć podcastem marki do Gen Z?

Jak uczy nas Kombii, każde pokolenie ma własny czas — i każde pokolenie to trochę inny odbiorca. Gen Z (i nasi bliscy sąsiedzi, czyli Młodzi Milennialsi) potrafią być bardzo wymagającą grupą docelową o zupełnie innych potrzebach i wartościach niż wcześniejsze pokolenia — wiem, bo sama do niej należę. Jak do nas mówić i jak zrobić to dobrze w podcaście marki? No i czy w ogóle opłaca się robić dla nas podcasty?

Spieszę z odpowiedzią!

Jak stworzyć koncepcję podcastu dla Gen Z

Pierwszym krokiem każdej strategii marketingowej jest dobre zrozumienie odbiorców. Jeżeli chcesz, żeby podcast Twojej marki (i każdy inny content) podbił serca Gen Z, musisz włożyć sporo pracy w to, żeby nas po prostu poznać, dowiedzieć się co nas wyróżnia i odnaleźć „swoich ludzi”. 😉 Możesz to robić na przykład za pomocą badań, raportów czy zwykłych rozmów.

Oczywiście żadne pokolenie nie jest monolitem. W żadnym wypadku nie można uznać wszystkich odbiorców z Gen Z za takich samych. Warto jednak znać kilka czynników i trendów, które ich łączą.

Czego Gen Z i Młodzi Millenialsi oczekują od marek?

Tym, co najbardziej wyróżnia Gen Z jako odbiorców i odbiorczynie jest to, że są oni pierwszym pokoleniem tzw. cyfrowych tubylców. Od tych urodzonych pod koniec lat 90., którzy dorastali wraz ze swoimi ulubionymi twórcami na YouTube i wytyczyli szlak dzisiejszych social mediów, po obecnych nastolatków, którzy przetrwali dwa lata lockdownu na TikToku (tworząc na przykład pełne musicale z mema i nawet nie żartuję) — to pokolenie czuje się w internecie jak ryba w wodzie, a jedną z najważniejszych platform wymiany informacji są dla nich social media. Badania przeprowadzone przez Edison Research wskazują że aż 44% osób w wieku od 13 do 24 lat określa się jako twórcy (content creators). Memy, vlogi, rolki, streamy, podcasty — osoby z pokolenia Gen Z są znacznie bardziej skłonne do dzielenia się swoimi myślami, pomysłami i doświadczeniami online niż poprzednie generacje. Dlatego raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć, że Gen Z to internetowi trendsetterzy.

Ponadto, kochają być częścią społeczności — dlatego, jeśli sprostasz ich oczekiwaniom, są skłonni do tworzenia dla nich własnych treści. To dopiero social proof na wagę złota! Treści tworzone przez użytkowników są w końcu bardziej godne zaufania niż treści tworzone przez samą markę. Dlatego warto zachęcać młodych odbiorców do dyskutowania, remiksowania i wszelakiego innego puszczania wodzy fantazji!

Rosnąca liczba wirtualnych twórców Gen Z ma ogromny wpływ na kulturę internetu, sposoby konsumowania treści oraz komunikacji online. Jeśli Twoją idealną odbiorczynią jest nastolatka albo młody dorosły, potrzebujesz silnej obecności w wirtualnym świecie.

Oczywiście, digital marketing dla Gen Z wymaga kreatywności i innowacyjności. Jako pokolenie technologii i social mediów, o uwagę którego walczy niejeden marketer, ta grupa może sporo od Ciebie oczekiwać. Co tu dużo mówić, my naprawdę wiele już widzieliśmy. 🤷‍♀️ Kampanie powinny być interaktywne, angażujące i dostępne w różnych kanałach komunikacji. Szczególnie wartą rozważenia strategią jest współpraca z influencerami — ale o tym za chwilę.

Młodsze pokolenia skłaniają się ku interaktywnym i społecznym doświadczeniom. Szukają dreszczyku emocji i bezpiecznej przestrzeni na ekspresję siebie — może nawet innego świata, do którego mogą uciec. Pokolenie Z zwykle chętnie wyraża swoje myśli i opinie — ważne jest, aby to szanować; doceniać ich energię i kreatywność.

Innym kluczowym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, jest rosnąca świadomość Gen Z dotycząca kwestii społecznych i środowiskowych. To pokolenie bardziej interesuje się markami, które angażują się na przykład w walkę o równość, etykę konsumpcji czy ochronę środowiska — chociaż są bardzo wyczuleni na fałszywość. Dlatego firmy muszą być autentyczne w swoich działaniach CSR, ponieważ Gen Z szybciutko potrafi wykryć i nagłaśniać nieetyczne lub nieszczere posunięcia. Ogólnie mówiąc, marki powinny zachowywać uczciwość i przejrzystość w zakresie tego, co mówią i obiecują, ponieważ pokolenie Z jest zwykle sceptyczne wobec marketingu.

Trzeba też wspomnieć o tym, że to pokolenie dorasta w czasach wielu globalnych kryzysów, takich jak zmiany klimatyczne, kryzysy humanitarne, gospodarcze i zdrowotne czy zawirowania polityczne. Ta generacja charakteryzuje się duchem globalnej sprawczości i aktywizmu, a jej doświadczenia także kształtują unikalne postrzeganie świata i preferencje konsumenckie.

Kolejna sprawa: do Gen Z naprawdę mówi się inaczej. To pokolenie jest znacznie mniej otwarte na tradycyjną reklamę niż starsze pokolenia i aktywnie pozbywa się niechcianych śmieci ze swojej digitalowej przestrzeni. 82% pomija reklamy, a ponad połowa korzysta z adblockerów. Nie prześlizgniesz się, jeśli Twój content jest bezużyteczny!

Słowem, Gen Z chce od marek autentyczności, wartości, zaangażowania społecznego i innowacji. Ta generacja jest bardzo świadoma swojej siły w przestrzeni internetowej i oczekuje, że marki będą mówić do nich szczerze. Banał? Może, ale to właśnie utożsamialna autentyczność — tak ją nazwijmy — najbardziej liczy się dla Gen Z.

Dlatego kluczowe jest budowanie trwałych relacji opartych na zaufaniu i zrozumieniu; warto też postawić na porządny content marketing. Spełniając te potrzeby, masz szansę na zbudowanie silnej więzi z młodymi ludźmi.

Ale dlaczego akurat podcast?

Czy Gen Z w ogóle słucha podcastów?

Przejdę od razu do rzeczy: tak, słucha. Mam mnóstwo badań i nie zawaham się ich teraz użyć. Gen Z — bardziej niż kiedykolwiek — oddala się od tradycyjnych kanałów medialnych, takich jak prasa i telewizja, ale za to są wyjątkowymi słuchaczami, silnie zaangażowanymi w swoje ulubione treści. Dlatego podcasty to dobry sposób na nawiązanie kontaktu z Gen Z — a Gen Z jest idealną grupą docelową dla podcastów. A match made in heaven!

Według raportu Gen Z Listener Report 2023, liczba słuchaczy w wieku od 13 do 24 lat stale rośnie — przez ostatnie pięć lat aż o 57%. Autorzy raportu donoszą, że aż 75% osób badanych z tej grupy słuchało podcastu w ubiegłym tygodniu — większość z nich znajduje nowe podcasty przez social media. Według Statisty, przedstawiciele pokolenia Z stanowią 43% tygodniowych słuchaczy w USA i Kanadzie.

„Ale przecież Gen Z woli krótkie treści” — a nie całkiem! Jako pokolenie TikToka, a wcześniej Vine’a (😔👊), Gen Z często kojarzy się z bezmyślnym scrollowaniem, krótkim wideo i lakonicznymi tweetami. Jednak dane wskazują, że ta grupa docelowa jak najbardziej lubi i angażuje się też w dłuższe treści. Jeżeli trudno do nas trafić, to dlatego, że ogromna konsumpcja treści — większa niż wśród starszych pokoleń — oznacza, że mamy więcej oczekiwań (i opcji) w tym zakresie.

„[Gen Z] słuchają muzyki i podcastów nawet przez dwie i pół godziny dziennie oraz kończą większość rozpoczynanych odcinków podcastów; a niektóre z tych odcinków trwają od 90 minut do nawet dwóch godzin” — mówi Jessica Levinsohn, Global Business Brand Marketing Lead w Spotify. Jak wynika z ich raportu Global Culture Next, tylko w pierwszej połowie 2023 roku słuchacze Gen Z wysłuchali ponad trzech miliardów odcinków — o 76% więcej niż w poprzednim roku. To najszybciej rosnąca grupa słuchaczy w Spotify!

„Podcasty kształtują umysły następnego pokolenia”, czytamy w raporcie.

Firma YPulse zajmująca się badaniem rynku młodzieżowego także donosi, że 80% konsumentów w wieku od 13 do 39 lat słucha podcastów, przy czym najwyższy poziom słuchalności wykazują osoby w wieku od 18 do 24 lat. Obecnie nawet dzieci w wieku 6 lat słuchają podcastów!

Mogłabym wymieniać dalej, ale chyba wystarczy. 😌

Wniosek? Dla młodych ludzi podcasty to już mainstreamowe medium, które ma ogromny potencjał w długoterminowej perspektywie. To świetna droga dotarcia do Gen Z i Młodych Millenialsów — nie dość, że podcasty cieszą się popularnością w tej grupie docelowej, to jeszcze stale rosną w siłę.

Po co Ci podcast, skoro do Gen Z najlepiej mówić przez social media?

Po pierwsze, podcasty wcale nie muszą być zupełnie odrębnym od social mediów bytem. Przeciwnie — to właśnie podcast może być siłą napędową aktywności Twojej marki w społeczności, nie wspominając o istnym morzu treści, które możesz z podcastu wyciągnąć.

Jako dłuższa forma contentu (chociaż wcale taka być nie musi, jeśli wolisz wyprodukować coś zwięzłego — jak nasze Marketingowe Tipy) podcasty oferują słuchaczom znacznie więcej niż można zawrzeć w poście na Instagramie czy szybkim TikToku. To jest siła! A Instagram i TikTok nie uciekną — możesz na przykład udostępniać w nich wybrane fragmenty. Już nieraz zdarzyło się, że dziesięciosekundowy fragment podcastu stał się viralowym hitem — zwłaszcza, gdy towarzyszy mu jakieś wideo.

Ponadto podcasty oferują poczucie bliskości i osobistego podejścia, którego po prostu nie da się uzyskać na innych platformach (a przynajmniej jest bardzo trudno). Lojalna słuchaczka podcastu prawdopodobnie znacznie głębiej zaangażuje się w relację z Twoją marką — w końcu długotrwale poświęca jej uwagę, nawet jeśli robi w międzyczasie co innego — niż użytkownik Instagrama, który kiedyś zaobserwował Twój profil, bo cośtam, ale Twoje story przewija mu się raz na tydzień wśród tysiąca innych.

Serio, nie bój się dłuższych form dla Gen Z. Niechaj tylko będą dla nas dobre, a na pewno się polubimy. 😌

Czy treści audio krążą w internecie tak jak wideo?

Pamiętasz viralową kampanię metra w Melbourne pod tytułem „Dumb Ways To Die”? Ich piosenka doczekała się nie tylko coverów w wielu językach, ale nawet gry mobilnej (osobiście grałam na przerwach w gimnazjum). Oryginalne utwory są też popularne wśród developerów gier komputerowych, takich jak Riot Games (twórców popularnej gry League of Legends) czy Hoyoverse — ten drugi zaprasza do tych projektów popularnych twórców internetowych oraz swoich fanów.

Agencja brandingowa Sonic Amp donosi, że 18% respondentów z pokolenia Z chętniej sięga po oryginalną muzykę wyprodukowaną dla marki niż po inne utwory — to całkiem sporo, biorąc pod uwagę odporność Gen Z na bezpośrednią reklamę.

Na pewno kojarzysz też słynny dżingiel Old Spice. Niedawno marka po raz n-ty stała się memem, ale tym razem użytkownikom TikToka chodziło wyłącznie o audio. Format jest prosty: słyszymy charakterystyczne gwizdanie trzy razy, za każdym razem wolniejsze i bardziej zniekształcone. Coś podobnego stało się ze Spotifyowym komunikatem, „want a break from the ads?” — nawet konsumenci, którzy nie znają tych dźwięków, będą je teraz rozpoznawać.

Audio może stać się integralną częścią kultury internetowej i wywoływać reakcje emocjonalne u odbiorców. Oczywiście sprzężenie dźwiękowej tożsamości marki akurat z memami może mieć swoje ciemne strony, ale nie można zaprzeczyć, że audio zapada w pamięć. W końcu wszyscy kojarzymy parapapapa McDonald’s, a audiologo Netflixa jest tak przywiązane do marki, że nawet ich coroczny event fanowski nazwano TUDUM.

Więcej o audiomarketingu usłyszysz w odcinku podcastu „Marketingowe Tipy” z Zuzą Binkiewicz:

W kontekście podcastów, gdzie dźwięk jest głównym środkiem komunikacji, kształtowanie marki audio staje się jeszcze ważniejsze. Rozpoznawalna dźwiękowa tożsamość wzmacnia rozpoznawalność marki, co prowadzi do zwiększonego zaangażowania. Gen Z dorasta i dorastało w świecie nasyconym treściami, a podcasty nie są tu wyjątkiem — poszalej trochę! Przebij się swoim dźwiękiem przez szum i przekaż osobowość marki w ciekawy sposób.

Krótko mówiąc, dobre audio dobrze się pamięta, a Gen Z nie tylko lubi mieć w słuchawce coś wyjątkowego, ale też włącza dobrze znane dźwięki marek w swoją kulturę. Dobrze zaprojektowane dźwięki mogą stać się nie tylko rozpoznawalnym elementem marki, ale także budować pozytywne skojarzenia i wzmacniać jej tożsamość.

Jaki podcast stworzyć dla Gen Z?

Kluczowe jest znalezienie sposobu na dotarcie do słuchaczy bez nachalnej sprzedaży i tradycyjnego „marketingu”. Aby skutecznie zaangażować osoby z pokolenia Z, postaw na autentyczność, społeczność, łatwość kontaktu i kreatywność. Nadaj swojej marce wyraźną osobowość i głośno mów o Waszych wartościach — ale unikaj nudy i korpomowy. Nie bój się też trochę pośmieszkować, wzbudzać emocji ani eksperymentować! Jak coś nie wyjdzie, to w najgorszym wypadku przynajmniej będziesz mieć materiał na śmiechotreść.

Oto klucz do dobrego podcastu (i każdego innego contentu) dla Gen Z i Młodych Millenialsów: udowodnij, że rozumiesz i postrzegasz nas jako ludzi. Wysłuchaj nas. Pomóż nam. Wkrocz do naszych nisz, których zdecydowanie nie brakuje. Podaj nam rękę — wciągnij swoją społeczność w jakiś dialog, interakcję, pozwól jej rozwijać i wyrażać siebie przy zachowaniu wartości Twojej marki. Postaw słuchaczy na pierwszym miejscu. Z podcastem możesz zintegrować elementy interaktywne, takie jak ankiety, quizy lub segmenty z udziałem publiczności.

Gen Z staje się znacznie bardziej lojalne wobec marek, które rozumieją ich wyjątkowe potrzeby, zainteresowania i wartości na osobistym poziomie — i wynagradza je większą obecnością w swoim życiu. To jest najtrudniejsza i najważniejsza sprawa.

A teraz garść protipów.

Osoba prowadząca to kamień węgielny podcastów dla Gen Z

Młodzi ludzie bardziej ufają markom, które w jakiś sposób kojarzą im się z tym, co lubią i z tymi, których podziwiają. To pokolenie woli znajome głosy i źródła, którym już ufa — dlatego influencer marketing to ważny element docierania do Gen Z — na co warto zwracać uwagę przy wyborze osoby prowadzącej. Zaufanie, jakim odbiorcy darzą podcasterów, może uczynić z nich świetnych ambasadorów marki, podobnie jak z innymi influencerami.

Osoby w wieku od 18 do 34 lat to grupa słuchaczy podcastów, która najczęściej nawiązuje internetowy kontakt z osobami prowadzącymi. Aż 68% słuchaczy z tej grupy powiedziało Cumulus Media, że śledzi swoich ulubionych podcasterów w social mediach. „Gen Z zakochuje się w konkretnych osobach prowadzących i podąża za nimi, dokądkolwiek się udają” — mówi Jay Richards, ekspert marketingu dla Gen Z, w wywiadzie dla PodPod.

Jak wynika z raportu Deloitte 2023 Digital Media Trends, zaufanie do podcasterów jest dość podobne wśród różnych grup wiekowych i wynosi około 75%. Ale, ale! W przypadku Gen Z, to zaufanie przekłada się bezpośrednio na sprzedaż bardziej niż pośród starszych pokoleń — 53% osób ankietowanych twierdzi, że reklamy zasłyszane w podcastach mają na nie większy wpływ niż te w innych mediach.

Jaka tkwi w tym wszystkim lekcja? Proste: dowiedz się, którzy twórcy Gen Z pasują do głosu Twojej marki, bo to wśród nich znajdziesz idealne osoby prowdzące i goszczące do Twojego podcastu firmowego. Jeśli Twoimi odbiorcami jest Gen Z, będzie to szczególnie ważna decyzja.

Tylko pamiętaj: no bullshit. Wybierz osobę, która naprawdę wierzy w Twoją markę i nie promuje jednocześnie stu innych. A jak już będziesz ją mieć, daj jej przestrzeń na udział w procesie tworzenia — w końcu fani nie bez powodu przychodzą właśnie do niej!

Gen Z zależy na równości i sprawiedliwości społecznej

Słuchaj uważnie. Powiem to jeszcze raz: słuchaj uważnie co mówią młodzi ludzie — zwłaszcza Ci, którzy należą do mniejszości etnicznych, religijnych, cierpią somatycznie, należą do społeczności LGBTQIAP+ lub z różnych powodów spotykają się z niezrozumieniem lub wykluczeniem. Podobnie jak ich generacyjni sąsiedzi, czyli Millenialsi, Gen Z to pokolenie świadome i wrażliwe na dyskryminację.

Gen Z głośno nawołują o bardziej dostępny świat. „To bardzo niespokojne pokolenie, odważne, pewne siebie i świadome społecznie”, komentuje Ryan Jenkins, autor bestsellerów o Gen Z i Millenialsach. Nadstaw więc uszu, angażuj się w dialog i bądź fair — a jeśli popełnisz gafę, po prostu przeproś.

Więcej o dostępności podcastów znajdziesz tutaj: Podcast to inkluzywna forma content marketingu

Treści edukacyjne dla Gen Z

Osoby z pokolenia Z nieprzerwanie angażują się w przetwarzanie informacji — a szukają ich najchętniej na własną rękę, w internecie. Wiele osób przyzwyczaiło się do natychmiastowego, łatwego dostępu do informacji (chociaż wśród Gen Z rośnie też umiejętność odróżniania prawdy od fałszu). Jednocześnie, jak zapewniają niektórzy, Gen Z to pokolenie z natury wielozadaniowe — nic więc dziwnego, że tak chętnie sięgają po audiobooki, wideo–eseje i właśnie podcasty. Wykorzystaj to!

Jeśli chcesz trafić do Gen, zadbaj o jakość i estetykę treści

Jak już wspomniałam, internetowa kultura Gen Z to kultura tworzenia — w social mediach każdy może być twórcą, a Gen Z nierzadko ma ten proces w małym paluszku i dlatego także od marek oczekuje treści na naprawdę wysokim poziomie.

To oczywiście nie znaczy, że Twój podcast musi się ograniczać do jednej estetyki i unikać eksploracji. Wyraźnym trendem wśród młodych ludzi jest eksperymentowanie i przełamywanie form — utarte schematy, chociaż nie bez powodu są powielane, nie zrobią na Gen Z większego wrażenia niż coś nieidealnego, ale wyjątkowego. Także: trzymaj wysoki poziom, ale nie bój się czasem żyć na krawędzi.

Zaprzyjaźnij się też ze słowem aesthetic i rozejrzyj się za nim na Pintereście, TikToku czy Tumblrze.  Cottagecore, Dark Academia, trendujący właśnie Grandpacore? Gen Z często lgną do marek i treści, które wpisują się po prostu w ich estetykę i styl. Jeśli chcesz dotrzeć ze swoim podcastem do Gen Z, kwestie designu i brandingu są ważniejsze niż kiedykolwiek. Tyczy się to nie tylko elementów wizualnych, ale i dźwięku.

Dlatego jeśli chcesz stworzyć podcast, który sprosta wymaganiom Gen Z, warto podjąć współpracę z profesjonalistami. A jest to tylko jeden z powodów — sprawdź tutaj dlaczego opłaca się zatrudnić showrunnera do Twojego podcastu.

Marketing dla Gen Z powinien być multikanałowy

Gen Z i Młodzi Millenialsi są stale obecni na wielu platformach i konsumują wiele różnych formatów treści. Słuchają podcastu? Okej, no to jeszcze śledzą hosta w social mediach, śledzą markę, oglądają wideo (jeśli jest), kupują merch, jeżdżą na eventy… Co, zdawało Ci się, że podcast kończy się na podcaście? 🤭

Nie od dziś wiadomo, że podcast to kopalnia treści, które można recyklingować i puszczać innymi kanałami marketingowymi na wiele sposobów. Dlatego warto trochę zdywersyfikować te treści! Według wspomnianego badania Edison Research i SXM Media, 84% słuchaczy podcastów z pokolenia Z obejrzało co najmniej jeden podcast z elementem wideo, a prawie połowa uważa, że vodcasty, czyli wideo–podcasty, pozwalają im poczuć bliższe więzi z osobami, które w nich występują. Warto więc zastanowić się nad taką produkcją i ulokować w niej produkt czy wykorzystać niecodzienną lokalizację — na przykład browar BrewDog podawał napoje prowadzącym podcastu „That Peter Crouch Podcast” na ekranie, a sam podcast był nagrywany w ich barze.

Ale spokojnie, wideo to nie jedyna forma — i całe szczęście, bo produkcja bywa dość kosztowna. Materiał z Twojego podcastu możesz wykorzystać na wiele sposobów, takich jak audiogramy (świetny content na reelsy, IG Stories, TikToki czy shorty na YouTube, na które jest teraz niezły szał), wątki na Twitterze/X czy Threads, karuzele i posty na bloga, Instagrama… i wieeele więcej. Branża gamingowa z powodzeniem używa na przykład Discorda czy Reddita. Młode społeczności fanowskie znajdziesz z kolei na Tumblrze (chociaż to bardzo specyficzna platforma), a tematy związane z pięknem i estetyką mają swój dom na Pintereście.

Ostatecznie dobry content marketing rzadko kiedy sprowadza się tylko do jednego kanału czy formy. Jedno jest pewne: podcast Twojej marki musi być obecny wszędzie tam, gdzie są potencjalni słuchacze. W przypadku Gen Z odpowiedź jest prosta — social media.

Jak mierzyć i ewaluować podcast dla młodzieży?

Pomiar skuteczności podcastów skierowanych do Gen Z powinien uwzględniać unikalne cechy tego pokolenia — no i samych podcastów również. Kluczowymi wskaźnikami są tu dane demograficzne słuchaczy, liczba pobrań/odsłuchań, współczynniki ukończenia odcinków, liczba subskrybentów/obserwujących w social mediach, opinie słuchaczy oraz, oczywiście, wszelkie wskaźniki konwersji. Aby skutecznie je śledzić, można na przykład korzystać z narzędzi zaprojektowanych specjalnie dla podcasterów.

Ważne jest też, aby zająć się aspektem optymalizacji i iteracji treści w oparciu o różne spostrzeżenia, które wyjdą w analizie. Wykorzystuj feedback widowni w celu udoskonalenia treści, formatu i metod dostarczania podcastu Twojej marki. Oto kolejna zaleta interaktywnych elementów w kampanii dla Gen Z — takie rozmowy dają cenny wgląd w ich wrażenia i preferencje, dzięki czemu łatwiej będzie Ci dostosowywać kolejne produkcje (czy nawet odcinki) do zmieniających się potrzeb i oczekiwań słuchaczy.

Jak dotrzeć do Gen Z za pomocą podcastu marki?

Podsumowując, dotarcie do Gen Z i Młodych Millenialsów za pomocą podcastu wymaga zróżnicowanego podejścia, które szanuje nasze wartości i preferencje. Showrunnerzy muszą dobrze rozumieć to pokolenie i nie bać się eksperymentów. Gen Z ceni sobie autentyczność, społeczność i innowację — może nawet odrobinę szaleństwa — dzięki czemu podcasty mogą być idealnym medium komunikacji marki z tą grupą.

Tworząc podcast dla Gen Z, postaw na kreatywność, interakcję i wysoką jakość produkcji, a unikaj bezpośredniej reklamy. Zamiast sprzedawać i promować, niech podcast Twojej marki dołączy do jakiejś rozmowy i pozostaje ze słuchaczami Gen Z w dwukierunkowym dialogu.

Jeśli pokażesz, że dobrze nas rozumiesz; dasz nam przestrzeń na bycie sobą i przestrzeń na społeczność; albo po prostu zrobisz coś fajnego, co nas wciągnie — podbijesz nasze serca.

Zastanawiasz się nad produkcją podcastu firmowego? Napisz do nas na kontakt@cleverhearted.com lub umów się na bezpłatną konsultację.

Źródła:

Edison Research, SXM Media. (2023). Gen Z Listener Report 2023.

Demba, D., Chiliya, N., Chuchu, T. & Ndoro, T. (2019). How user-generated content advertising influences consumer attitudes, trust and purchase intention of products and services. Communicare: Journal for Communication Studies in Africa, 38(1).

Deloitte. (2024). Digital Media Trends.

Wunderman Thompson Intelligence. (2023). The Age of Re-enchantment.

Vo, M. (2019). Engaging Generation Z Through Corporate Social Responsibility.

Uche, S. (2018). Generation Z and Corporate Social Responsibility.

Augustine Agency. Connecting with the digitally skeptical: marketing to Gen Z.

Carnegie, M. (2022). Gen Z: How young people are changing activism. BBC.com

Duran, H. B. (2017). 82 Percent Of Gen Z Skip Ads; More Than Half Use Ad Blockers. AList Daily.

Götting, M. C. (2023). Weekly or more podcast consumers in the U.S. and Canada 2021, by generation. Statista.

Spotify Advertising. (2023). Culture Next 2023: Top Gen Z Trends.

YPulse. (2021). Want to Reach Gen Z & Millennial Podcast Listeners? Here’s What You Should Know.

Götting, M. C. (2022) Podcast listening by kids U.S. 2020, by age group. Statista.

Binkiewicz, Z. (2024). Czy warto inwestować w audiomarketing? Marketingowe Tipy (SeryjniMarketerzy.pl)

Cumulus Media, Signal Hill Insights. (2023). Podcast Download — Fall 2023 Report.

Arlet, A. (2023). Jak podcasty pomagają opowiadać historie marki? w Cleverhearted Showrunners.

Sidorcuka, I., Chesnovicka, A. (2017). Methods of Attraction and Retention of Generation Z Staff. CBU International Conference On Innocations In Science And Education.

Arlet, A. (2023). Dlaczego samodzielne tworzenie podcastu to ryzykowny pomysł dla marketerów? w Cleverhearted Showrunners.

Kasprzyk, M. (2023). Jak skutecznie promować podcast? Jak stworzyć podcast (SeryjniMarketerzy.pl)

Pin It on Pinterest

Share This